Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ekologiczne rozwiązania w Ratel24

2023-01-01
Ekologiczne rozwiązania w Ratel24

Ekologiczne rozwiązania w Ratel24

W ostatnich latach coraz częściej słyszymy o potrzebie ochrony środowiska i wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań ekologicznych. Słowo ,,ekologia” wchodzi do nas drzwiami oraz oknami i czasami zapominamy co naprawdę oznacza. Jedną z ważniejszych zasad, którą kierujemy się w Ratel24 jest etyka pracy. Dotyczy ona przede wszystkim Was – naszych Klientów, ale także środowiska, w którym wszyscy żyjemy. Dla nas ekologiczne rozwiązania to czasami niewidoczne na pierwszy rzut oka decyzje, które razem tworzą wielkie zmiany. Zobaczcie, co robimy, żeby chronić naszą planetę!

Zacznijmy od rzeczy najważniejszych. Wszystkie produkty proponowane przez Ratel24 pochodzą z polskiej produkcji renomowanej firmy Patrol Group. Nasze kompostowniki modularne oraz skrzynie narzędziowe Qbrick System produkowane są w Polsce. Co to oznacza? Przede wszystkim kupując lokalnie wspieracie polską gospodarkę, natomiast z ekologicznego punktu widzenia, kupowanie produktów polskich marek pozwala w ogromnym stopniu obniżyć ślad węglowy, wytwarzany podczas międzynarodowych transportów. Szacuje się, że kupowanie do lokalnych dostawców pozwala obniżyć emisję C02 aż o 4-5%!

Kolejną istotną kwestię stanowi tworzywo, z którego produkowane są skrzynie narzędziowe Qbrick System. Firma Patrol Group w procesie produkcji opiera się na selekcji odpadów sztucznych, przetwarzanych na regranulat, z którego w efekcie powstaje zupełnie nowy produkt. Taki zabieg pozwala na ograniczenie eksploatacji surowców pierwotnych, a co za tym idzie znacznie zmniejsza produkcję energii potrzebnej w procesie produkcji. Skrzynie narzędziowe wchodzące między innymi w skład Qbrick System One, Qbrick System Two, czy też Qbrick System Pro wykonane zostały z tworzywa typu PP, czyli kompozytu powstałego w procesie recyklingu. Nasze kompostowniki modularne oraz skrzynie narzędziowe cechują się wyjątkową odpornością na czynniki zewnętrzne oraz trwałością materiału, o czym możecie przekonać się oglądają nasz ,,Test Kuriera” na Youtube:https://youtu.be/h-GR4sDPOyM

Pamiętajmy, że stawianie na jakość, nie na ilość to również ekologiczna decyzja. Kupując w Ratel24 macie pewność zakupu produkty na długie lata, co oznacza zmniejszenie generowania odpadów.

Ekologiczna etyka naszej pracy to także działania, które codziennie podejmujemy my – ekipa Ratel24. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze codzienne decyzje (te małe i te duże) były zgodne ze środowiskiem. Jak to robimy? Po pierwsze wszystkie nasze opakowania pochodzą od lokalnego, zaprzyjaźnionego przedsiębiorcy prowadzącego swój biznes zaraz koło lokalu Ratel24 w Krakowie przy ulicy Batorego1. Ratujemy jego zupełnie dobre, trwałe kartony, pozostałe po dostawie, przed wyrzuceniem i używamy ich jako opakowania na Wasze zakupy! Dzięki temu kartony dostają drugie życie, a my oszczędzamy na opakowaniach, co z kolei pozwala nam na tak konkurencyjne ceny naszych produktów. Was również bardzo zachęcamy do recyklingu opakowaniach, gdy trafią do Was nasze skrzynie narzędziowe, czy kompostowniki. Takim sposobem wspólnie tworzymy zamknięty obieg i nie dopuszczamy do wytwarzania zbędnych odpadów.

Następny ważny punkt w kwestii ekologicznych rozwiązań stanowi położenie naszego stacjonarnego lokalu. Serce Ratel24 znajduję się w centrum Krakowa przy ulicy Batorego 1. Doskonała lokalizacja umożliwia zakupy stacjonarne, co przekłada się na zniesienie kosztów związanych z przesyłką, brak konieczności pakowania produktów oraz ograniczenie emisji CO2, które powstaje podczas dostawy firmami kurierskimi. Wystarczy jeden telefon i z pewnością umówimy się na dogodny termin, żeby pokazać Wam nasz asortyment.

Kolejną sprawą, na którą mamy realny wpływ są nasze dostawy do magazynu Ratel24. Zamawiając skrzynie narzędziowe Qbrick System i kompostowniki modularne zawsze bierzemy pod uwagę, że tak duże dostawy wiążą się z dużym transportem. W związku z tym składamy jak największe zamówienia, by starczyło towaru na długi czas. Takim sposobem po pierwsze ograniczamy potrzebę ciągłego transportu ze strony producenta, a po drugie zawsze mamy wszystko pod ręką, dzięki czemu macie pewność dostępności produktu i naprawdę szybkiej wysyłki.

 

Lokalizacja Sklepi Ratel24 Kraków

Pozostając w temacie dostaw - zastanawialiście się kiedyś co dzieje się z paletami, na których dostarczane są produkty? My też początkowo nie wiedzieliśmy co zrobić z taką ilością zabierających sporo miejsca palet, ale wiedzieliśmy jedno – na pewno nie będziemy ich wyrzucać. Bardzo szybko okazało się, że palety zostające po dostawach mogą pełnić wiele różnych funkcji. Część z nich stała się stołem, kanapą i łóżkiem, a niektóre nawet płotem czy drewutnią! Wykorzystujemy je sami, używają ich nasi znajomi, a część z nich wystawiamy na lokalne portale do odbioru. Wykorzystując palety w tak kreatywny sposób dajemy im drugie życie i unikamy konieczności kupowania nowych produktów.

W kwestii dbania o środowisko jesteśmy odpowiedzialni wszyscy. Jako ekipa Ratel24 staramy się robić wszystko co w naszej mocy, by nasza praca była etyczna także pod względem ekologii. Często małe, niewidoczne gesty prowadzą do istotnych zmian. Was również zachęcamy do podejmowania ekologicznych decyzji (nawet tych najmniejszych). W końcu tylko Ziemia jest naszym jedynym domem, a o dom zawsze warto dbać.

 

Polecane

Kompostownik 740l czarny

Kompostownik 740l czarny

229,99 zł brutto/1szt.
Kompostownik MODULARNY 1120l Okazja

Kompostownik MODULARNY 1120l

305,99 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 305,99 zł/1szt.0% Cena regularna: 359,99 zł brutto/1szt.-15%
Kompostownik MODULARNY 600l

Kompostownik MODULARNY 600l

209,99 zł brutto/1szt.
Kompostownik MODULARNY 1260L

Kompostownik MODULARNY 1260L

349,99 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 431 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-13
gorąco polecam!
2024-05-13
Towar zgodny z opisem
pixel